Geodezja klasyczna

Geodezja klasyczna

Realizowane przez Colidrone pomiary geodezyjne, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, sprawdzą się przy każdym procesie geodezyjnym – zarówno przy dużych projektach infrastrukturalnych, jak i mniejszych, zlecanych przez Klientów indywidualnych. 

Wśród propozycji Colidrone w zakresie geodezji klasycznej znajdziesz m.in.:

Pomiary geodezyjne. Sprawdź, jak można je wzbogacić

Jeżeli realizujesz projekt budowlany, sprawimy, że oszczędzisz czas projektantów i architektów, poświęcany zwykle na częste wyjazdy w teren.

W razie potrzeby dostarczymy Ci nie tylko klasyczne mapy, ale również:

  • ortofotomapę,
  • zdjęcia ukośne,
  • modele 3D,
  • chmurę punktów, 
  • zdjęcia lotnicze. 

Ten zestaw da pełen obraz sytuacji, umożliwiając sprawną realizację zadań związanych z inwestycją. 

Analiza terenu. Pomożemy, gdy brakuje danych w dokumentacji

Budowa dróg, linii przesyłowych, gazociągów czy linii kolejowych to duże wyzwanie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy dokumentacja działki jest niekompletna lub mamy do czynienia z niestandardowymi formami zagospodarowania terenu.

W przypadku tego typu wyzwań to właśnie zdjęcia ukośne wraz z ortofotomapą pomagają analizować sytuację terenową. Elementy treści MDCP możemy nanieść na zdjęcia z drona. Umożliwiamy w ten sposób prześledzenie przebiegu uzbrojenia terenu na rzeczywistym obrazie bez konieczności wyjazdu w teren.

Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu map z wykorzystaniem metod fotogrametrycznych pozwoliło na wypracowanie produktów dla poszczególnych branż, w tym np. dla gazownictwa czy górnictwa.

W naszym portfolio są mapy do celów projektowych (wraz z podziałami działek oraz ustaleniami granic) dla projektowanych dróg czy gazociągów o długości kilkudziesięciu kilometrów.

Nowoczesna geodezja. Efekt będzie spełniał wszystkie wymogi formalne

Wykorzystanie dronów pozwoliło na nieprzerwaną pracę projektantów nawet podczas lockdownu związanego z pandemią. Dostarczanie danych geodezyjnych w postaci cyfrowej ułatwiało komunikację i pracę w jednolitym środowisku.

Dostosowujemy formaty map i modeli 3D do potrzeb Klienta przy jednoczesnym spełnianiu wymagań ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Geodezja przeżywa skok technologiczny. W Colidrone skutecznie łączymy tradycyjne opracowania kartograficzne, wymagane przepisami prawa, z najnowszymi metodami pomiarowymi. Jesteśmy jedną z pierwszych firm w kraju, która uzyskała klauzulę na mapę do celów projektowych wykonaną przy pomocy drona.  

Stosowane technologie dobieramy tak, aby produkt końcowy spełniał wszystkie kryteria dokładnościowe oraz prawne. Wiedza i doświadczenie są kluczowe w naszej branży, dlatego oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji.